Firemný blog

Aktualizovaná turistická mapa Liptovského Mikuláša
13.07.2024

Aktualizovaná turistická mapa Liptovského Mikuláša

Liptovský Mikuláš, zasadený medzi malebné hory a nádherné prírodné scenérie, je mestom bohatým na históriu, kultúru a rekreáciu. Predstavujeme Vám novú aktualizovanú turistickú mapu, ktorá vám pomôže objaviť všetky krásy a skryté poklady tohto mesta. Či už ste návštevník alebo miestny obyvateľ, naša mapa vás prevedie tým najlepším, čo Liptovský Mikuláš ponúka.

 

 

 

Piknik v galerijnej záhrade
07.07.2024

Piknik v galerijnej záhrade

Predstavte si deň strávený v srdci historického centra, kde sa umenie stretáva s prírodou a vôňa čerstvo pripravených pochúťok vás láka na nezabudnuteľný zážitok. Piknik v galerijnej záhrade je dokonalou príležitosťou, ako spojiť kultúrny zážitok s relaxáciou na čerstvom vzduchu.Pozývame vás vychutnať si domáce pochúťky, ktoré pre vás starostlivo pripravujú a balia do piknikových košov traja miestni podnikatelia. Požičajú vám aj piknikovú deku a posedenie s rodinou či priateľmi môže začať.

Objavte nové dobrodružstvá s našou aktualizovanou mapou Liptova!
22.05.2024

Objavte nové dobrodružstvá s našou aktualizovanou mapou Liptova!

Predstavujeme vám najnovšiu verziu turistickej mapy Liptova, ktorá je ideálnym sprievodcom pre všetkých milovníkov prírody a aktívneho oddychu. Táto mapa vám poskytne detailný prehľad turistických trás a cyklotrás v Nízkych, Západných Tatrách a Chočských vrchoch, takže budete vždy vedieť, kam sa vybrať na ďalšie dobrodružstvo.

Na opačnej strane mapy nájdete schematickú mapu s novými, doplnenými TOP atraktivitami Liptova. Či už hľadáte krásne prírodné scenérie, historické pamiatky alebo adrenalínové zážitky, naša mapa vám pomôže objaviť všetky skvosty, ktoré Liptov ponúka.
Nenechajte si ujsť túto príležitosť a zabezpečte si svoju aktualizovanú mapu Liptova :-)

Príďte k nám a objavte Liptov v celej jeho kráse s našou novou mapou!

Pocta zakladateľovi
19.04.2024

Pocta zakladateľovi

Každá značka nesie so sebou svoj jedinečný príbeh, ktorý ju definuje a vytvára jej charakter. Značka VEGA LM  je viac než len názov, je to pocta zakladateľovi a jeho vášni pre krásu a eleganciu. Každý kúsok, je spojením jeho vízie a odhodlania priniesť do sveta niečo skutočne výnimočné.
 
Cestovanie v čase - rok remesla
06.04.2024

Cestovanie v čase - rok remesla

Mikulášania budú tento rok cestovať v čase. Vrátia sa do obdobia spred 600 rokov, keď im kráľ Žigmund Luxemburský udelil vzácne jarmočné práva. Aj vďaka tomu sa z malého mestečka stalo dôležité obchodné stredisko a centrum diania. Výročné jarmoky boli významným oživením spoločenského života, bývali dvakrát do roka a schádzali sa na nich ľudia zblízka aj zďaleka. Pre mikulášskych remeselníkov to bola najlepšia príležitosť, ako predať svoj tovar a uzavrieť obchody. Dnes vieme, že práve vďaka trhovému a jarmočnému privilégiu, začal dynamický rozvoj mesta Liptovský Mikuláš.
Rok 2024 sa preto pri okrúhlom výročí vyhlasuje za Rok remesla s podtitulom 600 rokov jarmokov v Liptovskom Mikuláši.

Láska k detailom a starostlivá ruka
23.02.2024

Láska k detailom a starostlivá ruka

Elegancia a špeciálna hodnota, to charakterizuje malú rodinnú firmu "KERAMIKA GREŠKO" na Liptove, v malebnom Liptovskom Mikuláši. Vášeň a oddanosť keramike sa premieta do každého kúsku, ktorý vytvárajú a prinášajú širokú škálu originálnych keramických výrobkov, suvenírov, darčekových a dekoračných predmetov.

 

Nadčasová zábava s 15cm pravítkom: Hrať a zabávať sa!
20.02.2024

Nadčasová zábava s 15cm pravítkom: Hrať a zabávať sa!

Všetci sme sa niekedy ocitli v situácii, keď sme potrebovali niečo odmerať malým 15-centimetrové pravítkom. Málokto by si však pomyslel, že aj ono môže byť základom pre zábavnú a zmysluplnú hru. Áno, dobre ste počuli! S 15-centimetrovým pravítkom sa môžete zapojiť do jednej z najznámejších logických hier - skladačky obrázku posúvaním políčok. Ako to funguje? 

Liptovský Mikuláš - MESTO MEDZI HORAMI
26.01.2024

Liptovský Mikuláš - MESTO MEDZI HORAMI

MESTO OLYMPIJSKÝCH VÍŤAZOV - MESTO PRE VŠETKÝCH, MESTO, KTORÉ ŽIJE A KDE SA DOBRE ŽIJE. Liptovský Mikuláš sa nachádza v krásnom regióne v obklopení hôr, vody, zelenej prírody a je známy svojou pohostinnosťou. Tieto špecifiká jednoducho a moderne zachytáva nový vizuál so sloganom Mesto medzi horami.

Výrobky miestnych
22.01.2024

Výrobky miestnych

Chcete mať originálny darček, ktorý vznikol pod rukami šikovných výrobcov priamo z Liptovského Mikuláša? Niektorý poteší chuťové bunky, ďalší nadchne svojou krásou, iný zas prospešnými účinkami na zdravie.

Stačí si len vybrať.

Historický kompas
16.01.2024

Historický kompas

Počuli ste už o Historickom kompase v Liptovskom Mikuláši? Jedinečná forma prehliadky mesta, ktorá vám modernou formou priblíži históriu mesta.