Firemný blog

Cestovanie v čase - rok remesla
06.04.2024

Cestovanie v čase - rok remesla

Mikulášania budú tento rok cestovať v čase. Vrátia sa do obdobia spred 600 rokov, keď im kráľ Žigmund Luxemburský udelil vzácne jarmočné práva. Aj vďaka tomu sa z malého mestečka stalo dôležité obchodné stredisko a centrum diania. Výročné jarmoky boli významným oživením spoločenského života, bývali dvakrát do roka a schádzali sa na nich ľudia zblízka aj zďaleka. Pre mikulášskych remeselníkov to bola najlepšia príležitosť, ako predať svoj tovar a uzavrieť obchody. Dnes vieme, že práve vďaka trhovému a jarmočnému privilégiu, začal dynamický rozvoj mesta Liptovský Mikuláš.
Rok 2024 sa preto pri okrúhlom výročí vyhlasuje za Rok remesla s podtitulom 600 rokov jarmokov v Liptovskom Mikuláši.

Láska k detailom a starostlivá ruka
23.02.2024

Láska k detailom a starostlivá ruka

Elegancia a špeciálna hodnota, to charakterizuje malú rodinnú firmu "KERAMIKA GREŠKO" na Liptove, v malebnom Liptovskom Mikuláši. Vášeň a oddanosť keramike sa premieta do každého kúsku, ktorý vytvárajú a prinášajú širokú škálu originálnych keramických výrobkov, suvenírov, darčekových a dekoračných predmetov.

 

Nadčasová zábava s 15cm pravítkom: Hrať a zabávať sa!
20.02.2024

Nadčasová zábava s 15cm pravítkom: Hrať a zabávať sa!

Všetci sme sa niekedy ocitli v situácii, keď sme potrebovali niečo odmerať malým 15-centimetrové pravítkom. Málokto by si však pomyslel, že aj ono môže byť základom pre zábavnú a zmysluplnú hru. Áno, dobre ste počuli! S 15-centimetrovým pravítkom sa môžete zapojiť do jednej z najznámejších logických hier - skladačky obrázku posúvaním políčok. Ako to funguje? 

Liptovský Mikuláš - MESTO MEDZI HORAMI
26.01.2024

Liptovský Mikuláš - MESTO MEDZI HORAMI

MESTO OLYMPIJSKÝCH VÍŤAZOV - MESTO PRE VŠETKÝCH, MESTO, KTORÉ ŽIJE A KDE SA DOBRE ŽIJE. Liptovský Mikuláš sa nachádza v krásnom regióne v obklopení hôr, vody, zelenej prírody a je známy svojou pohostinnosťou. Tieto špecifiká jednoducho a moderne zachytáva nový vizuál so sloganom Mesto medzi horami.

Výrobky miestnych
22.01.2024

Výrobky miestnych

Chcete mať originálny darček, ktorý vznikol pod rukami šikovných výrobcov priamo z Liptovského Mikuláša? Niektorý poteší chuťové bunky, ďalší nadchne svojou krásou, iný zas prospešnými účinkami na zdravie.

Stačí si len vybrať.

Historický kompas
16.01.2024

Historický kompas

Počuli ste už o Historickom kompase v Liptovskom Mikuláši? Jedinečná forma prehliadky mesta, ktorá vám modernou formou priblíži históriu mesta.

 

Program pre rodiny s deťmi - Dobrodružstvá s Mikulášom
12.06.2023

Program pre rodiny s deťmi - Dobrodružstvá s Mikulášom

Cestovanie s deťmi je úžasná príležitosť, ako si vytvoriť silné rodinné putá, nazbierať spoločné zážitky, vytvoriť si krásne spomienky a tiež spôsob, ako deti učiť spoznávať svet okolo seba.

Žiarskou dolinou
10.01.2024

Žiarskou dolinou

Žiarska dolina  sa nachádza v južnej časti Západných Tatier na území Tatranského národného parku a patrí k najnavštevovanejším dolinám Liptova. Ponúka veľa možností na turistiku a horskú cyklistiku, v zimnom období skialpinizmus a extrémne lyžovanie.

Produkt  Liptova
05.01.2024

Produkt Liptova

Značka regionálnych produktov Produkt Liptova podporuje výnimočné výrobky poctivo vyrobené na Liptove. Je tiež zárukou kvality výrobkov prihliadajúc na ich lokálnosť, udržateľnosť a lásku k tradíciám a prírodnému bohatstvu regiónu Liptov. Podporme spolu lokálnych výrobcov, ktorí si vážia prírodné a kultúrne dedičstvo Liptova a svoju prácu robia s vášňou.

Narodenie, svadba, smrť ... najvýznamnejšie udalosti človeka
06.03.2023

Narodenie, svadba, smrť ... najvýznamnejšie udalosti človeka

Ľudoví stavitelia mali silne vyvinutý zmysel a cit pre súlad s okolitou krajinou.
Aj keď sa na Slovensku zachovali nádherné hlinené, kamenné, drevenné, tehlové domy, ráz slovenskej či liptovskej dediny, ktorý ich v minulosti zjednocoval a robil jedinečnými sa pomaly vytráca.