PREHLIADKA MESTA S TURISTICKÝM SPRIEVODCOM

Prečo si prehliadnuť Liptovský Mikuláš s turistickým sprievodcom? Pretože vám mesto predstaví úplne dokonale a fundovane! Stačí len jedna hodina a budete vedieť o najdôležitejších udalostiach minulosti, o slávnych osobnostiach, ale aj turistických atraktivitách súčasnosti. Upozorní vás na zaujímavosti, ktoré by ste si inak ani nevšimli. Vyberte si z troch trás zaujímavých trás, počas ktorých vás čaká pútavé rozprávanie v historickom centre.

 

PRÍBEH MESTA  ... a viete to najdôležitejšie!
Jedna hodina a dozviete sa o top turistickej ponuke, zaujímavostiach súčasnosti aj míľnikoch dejín Liptovského Mikuláša v jeho historickom centre.

 

 

 JÁNOŠÍKOVA CESTA  ... bol Jánošík obyčajný zbojník či hrdina?
Kontroverzná postava slovenských dejín z prvej desiatky ankety Najväčší Slovák odhalená do posledného detailu. Vrátane návštevy Jánošíkovej mučiarne a súdnej siene.

 

 

 MIKULÁŠSKI ŽIDIA ... ako vlastne žili a čo tu zanechali?
Spletité osudy vzdelaných a talentovaných židov s obchodným duchom, ktorí výrazne ovplyvnili rozvoj mesta. Súčasťou je prehliadka veľkolepej Mikulášskej synagógy.

 

Chcete zažiť hodinu zaujímavého poznania v podaní turistického sprievodcu v uličkách historického centra mesta? Stačí si prehliadku jednoducho objednať kliknutím na zelené tlačidlo pod každou trasou, kde vyplníte objednávkový formulár alebo zavolať do INFORMAČNÉHO CENTRA na tel. číslo 0948 625 669. Sprievodcovské služby sú v ponuke celoročne, vyberte si dátum a čas, ktorý vám najlepšie vyhovuje. Služby turistického sprievodcu garantujeme pri objednávke 2 a viac dní. Pri objednávke v kratšom čase, telefonicky kontaktujte INFORMAČNÉ CENTRUM (tel.: 0948 625 669), kde preveríme dostupnosť sprievodcu. V 99 % prípadov je sprievodca k  dispozícii. Prehliadky mesta sa konajú v každom počasí.

Cenník sprievodcovskej služby je uvedený pri každej prehliadkovej trase (rozbalí sa vám po kliknutí na názov prehliadkovej trasy alebo zelené tlačidlo pri trase). INFORMAČNÉ CENTRUM má právo prijať zálohu vo výške 50 % ceny sprievodcovských služieb. Sprievodcovské služby ponúkame v slovenskom a anglickom jazyku, cena je rovnaké pre obe jazykové verzie.

 

    

 

       

 

Turistický sprievodca vás bude čakať v INFORMAČNOM CENTRE na Námestí mieru 1. Poľahky ho spoznáte. Jeho neodmysliteľným znakom je zelený dáždnik, jednotné oblečenie (zelené tričko, bunda a modrá šiltovka s logom mesta) a samozrejme úsmev.