• Úvod
  • >>
  • sprievodcovské služby

sprievodcovské služby

PRÍBEH MESTA

Prehliadková trasa za najväčšími turistickými atraktivitami, s mnohými zaujímavosťami z histórie, súčasnosti a života význačných osobností. Spojená s fotografovaním pôsobivých dominánt aj  pozoruhodných detailov historického centra.  
 

DOZVIETE SA:

Liptovský Mikuláš mal svojich rytierov aj princeznú. A nie hocijakú, ale anglickú. Ako sa sem dostala? A čo má s mestom spoločné Picasso či Einstein? Pred kým kedysi chránilo opevnenie Kostol sv. Mikuláša? Akého vierovyznania boli obyvatelia mesta? A čím sú výnimočné ich chrámy? Prečo do Mikuláša prichádzali najväčšie osobnosti štúrovskej generácie? Ktoré udalosti sa zapísali do dejín Slovenska? A napokon, kde v meste sa dá zaliezť do medvedieho brloha?

ZAŽIJETE:

Hodinu príjemného poznania v pokojnej atmosfére uličiek historického centra, ktoré je pamiatkovou zónou. Vypočujete si pútavý príbeh mesta a jeho slávnych osobností na 11 zastaveniach medzi architektonickými a historickými pamiatkami, niekdajšími meštianskymi domami a modernými prvkami, ktoré dotvárajú jedinečnosť  tohto priestoru. Zároveň budete mať dostatok času na fotografovanie.

V historickom centre, v pozadí Evanjelický kostol  Fontána Metamorfózy, najfotografovanejšie miesto pešej zóny

ZÍSKATE VIAC:

Odnesiete si spomienky v podobe skvelých fotografií, ktoré si môžete urobiť počas prehliadky. Majestátne dominanty určite neprehliadnete. Turistický sprievodca vás však upozorní na detaily, ktoré by mohli uniknúť vašej pozornosti. Nezabudnite sa pochváliť fotografiami na sociálnych sieťach. 

Námestie Žiadostí slovenského národa  Kostol sv. Mikuláša

ČO POVEDALI ÚČASTNÍCI PRÍBEHU MESTA?

Elena, Žiar nad Hronom: „Skutočne pekná prechádzka historickým centrom a dejinami mesta. Páčilo sa mi, že sprievodkyňa dopĺňala aj informácie zo súčasnosti. Už teraz viem, že si pôjdem pozrieť Liptovskú galériu a Múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva.“ 
Ivan, Prešov: „Na prehliadku som šiel iba preto, aby som spravil radosť manželke. Nakoniec bol výklad taký zaujímavý, že tá hodina ubehla ako voda. A ešte som stihol urobiť aj pekné fotky.“  
Ján, Žilina: „Prekvapilo ma to množstvo zaujímavostí na tak malom priestore. Kostoly, múzeá, galérie, sochy,...“           

CENNÍK:
dospelý: 2,90 €
dieťa od 6 rokov do 15 rokov, senior, s Liptov Region Card: 2,60 €
dieťa do 6 rokov bezplatne 

Sprievodcovskú službu organizujeme v minimálnej cene 25  €
(dostatočný počet osôb alebo doplatok).
INFORMAČNÉ CENTRUM má právo prijať zálohu vo výške 50 % ceny sprievodcovských služieb. 
Sprievodcovskú službu ponúkame v slovenskom a anglickom jazyku. Cena je rovnaké pre obe jazykové verzie. 
Prehliadková trasa vedie historickým centrom a trvá 1 hodinu. Sprievodcovské služby sa konajú v každom počasí.Už ste absolvovali Príbeh mesta? Podeľte sa o svoje spomienky! Prosím píšte sem.

 

 

                                       MESTO V UČEBNICIACH

 Prehliadková trasa spojená s najväčšími turistickými atraktivitami, s mnohými zaujímavosťami z histórie, súčasnosti a života význačných osobností. Spojená s fotografovaním pôsobivých dominánt aj pozoruhodných detailov historického centra je trasa.

                                      DOZVIETE SA:

Ktoré náročné obdobie slovenskej histórie je úzko späté s mestom? Kto našiel odvahu a pripravil prvé ochotnícke divadelné predstavenie v slovenčine? Kde sa nachádzala prvá slovenská verejná knižnica? Prečo nepoznáme skutočnú podobu najrevolučnejšieho štúrovského básnika, ktorého poézia rezonuje v učebniciach literatúry? Kto je považovaný za zakladateľa slovenskej národnej hudby? Čo je kúria a čím sa preslávila tá najhonosnejšia? A ktorého mikulášskeho umelca uznával samotný Picasso? Aká je symbolika Fontány Metamorfózy a ako súvisí s matematikou, fyzikou či výtvarnou výchovou?

    ZAŽIJETE:

Atmosféra mesta a prítomné úlomky z histórie vás prenesú do minulosti, ktorá ovplyvnila nielen dejiny národa, ale niektoré vynálezy mikulášskych rodákov zmenili svet! Roztočíte horné bloky fontány a zistíte, prečo sa hýbu a ako súvisia s vynálezcom Aurelom Stodolom, ktorého si vážil Albert Einstein. Spoznáte budovu, kde bol založený prvý kultúrny spolok Slovákov Tatrín a spísané Žiadosti slovenského národa. Uvidíte sochy najväčších osobností štúrovského hnutia aj miesto, kde kedysi bola prvá slovenská verejná knižnica.

                         


ZÍSKATE VIAC:

Prehĺbite si školské vedomosti a rozšírite si všeobecný rozhľad! Dostanete pracovný list, ktorý budete používať počas celej prehliadkovej trasy. Tajnička na jeho konci vám prezradí, či ste dobre počúvali. Pracovný list vám ostane ako učebná pomôcka. 

CENNÍK:

žiak: 2.50 €
minimálna platba: 25 € 
cieľová skupina: žiaci 2. stupňa ZŠ a 8-ročných gymnázií
trvanie prehliadky: 60 minút
ideálna skupina: 20-30 žiakov s pedagogickým dozorom

Sprievodcovskú službu organizujeme v minimálnej cene 25  €
(dostatočný počet osôb alebo doplatok). INFORMAČNÉ CENTRUM má právo prijať zálohu vo výške 50 % ceny sprievodcovských služieb. 
Sprievodcovskú službu ponúkame v slovenskom a anglickom jazyku. Cena je rovnaké pre obe jazykové verzie. 
Prehliadková trasa vedie historickým centrom a trvá 1 hodinu. Sprievodcovské služby sa konajú v každom počasí.

                               

Zobrazenie:
Nenašli sa žiadne produkty.