MIKULÁŠSKE REMESLÁ A JARMOKY

Pri príležitosti 600. výročia získania jarmočných práv 60 minút príjemného rozprávania v uličkách historického centra o najväčších turistických atraktivitách a tom najtradičnejšom, čo k mestu oddávna patrí. 

Stačí prísť v júli a auguste každý pondelok o 10.00 ku Kostolu sv. Mikuláša na hlavnom námestí v historickom centre.

         
 

DOZVIETE SA:
Ako často sa konali jarmoky? Odkiaľ prichádzali jarmočníci a aký tovar prinášali? Ktorí remeselníci preslávili mesto aj ďaleko za hranicami? Kde bola žiadaná chýrna mikulášska bryndza? A chutili bryndzové halušky Jánošíkovi? Ktoré zaujímavé múzeá a galérie sídlia dnes v historických budovách? Aké sú ďalšie turistické atraktivity mesta? Prečo by ste určite nemali zmeškať absolútnu novinku leta - piknik v galerijnej záhrade?    

ZAŽIJETE:
Letnú pohodovú prehliadku historického centra plnú zábavného poznania, ktoré vás vráti v čase do atmosféry minulých storočí. Ožije pred vami jarmočná vrava, ruch garbiarskej a kožušníckej dielne, aj každodenný život miestnych obyvateľov. Nechajte sa očariť históriou a krásou mesta pod Tatrami.

 

                                 

Život vtedajších obyvateľov na historických fotografiách z archívu mestského Múzea Janka Kráľa.


ZÍSKATE VIAC:

Ako si počínajú dnešní remeselníci a výrobcovia v Liptovskom Mikuláši? Niektorí nadviazali na tradície, iní sa prispôsobili moderným požiadavkám súčasného trhu. Mnohé z ich výrobkov sú aj originálnymi suvenírmi. Ak sa vám  zapáčia, môžete si ich hneď aj kúpiť, a tak podporiť výrobcov. Napríklad ručne modelovanú keramiku od Greškovcov, nealkoholické pivo z prvého nealkoholického pivovaru na Slovensku, tradičný bylinný likér Demänovka, kožené výrobky z rodinnej firmy Vega a mnoho ďalších, ktoré vznikli nielen v Liptovskom Mikuláši, ale aj regióne Liptov. 
 


       

Vstupenku si kúpite pred začiatkom prehliadky priamo na mieste pri Kostole sv. Mikuláša, kde už na vás bude čakať usmievavá sprievodkyňa:

dospelý: 3,90 €
dieťa od 10 do 15 rokov, senior, s Liptov Region Card: 3,50 €
dieťa do 10 rokov bezplatne 

 

Sprievodcovské služby pre Vás zabezpečuje INFORMAČNÉ CENTRUM mesta Liptovský Mikuláš. Ak máte otázku, na ktorú ste nenašli odpoveď, kontaktujte nás na e-mailovej adrese: info@mikulas.sk alebo na telefónnom čísle: +421 915 957 008.