JÁNOŠÍKOVA CESTA

 

Prehliadková trasa po stopách nesmrteľného zbojníckeho kapitána Jura Jánošíka súdeného, mučeného a nakoniec popraveného v Liptovskom Mikuláši! 

 

 

DOZVIETE SA:

Ako sa z obyčajného zbojníka stala legenda porovnateľná so slávnym Robinom Hoodom? Kto Jánošíka zlákal na zbojnícke chodníčky, aj keď dobre vedel, že zbojníctvo je považované za ťažký zločin? A prečo iba 25-ročný Jánošík odvisol za ľavé rebro na šibenici práve v Liptovskom Mikuláši, keď zbíjal takmer na celom Slovensku? A akú úlohu v jeho príbehu zohrala grófka von Schardon? Príďte si to vypočuť sami z úst sprievodcu, od ktorého sa dozviete omnoho viac.
 

ZAŽIJETE:

Veľké odhalenie mýtov a faktov dramatického života Jánošíka počas hodinovej prehliadkovej trasy so 7 zastaveniami v historickom centre. Zavítate na miesta, kde sa rozhodlo o jeho osude. Vyvrcholením je návšteva Jánošíkovej mučiarne a súdnej siene. V mučiarni si prezriete hrôzostrašné mučiace nástroje. Odvážni môžu vyskúšať aj dereš! 


      

 

V autentických priestoroch súdnej siene si oblečte historické kostýmy a v atmosfére vtedajších súdov môžete vyniesť rozsudok nad Jánošíkom. Aký bude, záleží len na vás.


    


ZÍSKATE VIAC:

So sprievodcovskou službou získate vstup do Jánošíkovej súdnej siene a mučiarne! Okrem toho si môžete urobiť skvelé fotografie v priestoroch, ktoré nenájdete nikde inde na Slovensku. A samozrejme získate nezabudnuteľné zážitky.
 

ČO POVEDALI ÚČASTNÍCI JÁNOŠÍKOVEJ CESTY?

Zuzana: „Nechať sa spútať na dereši bol zvláštny pocit, ešte že na mne neskúšali tie kliešte na vytrhávanie jazyka! Vyzerali poriadne odstrašujúco, celá mučiareň bola hrozivá. Sprievodkyňa z toho ale urobila zábavu.“ 

Peter: „Obliecť sa do kostýmov v súdnej sieni bolo super. Máme skvelé foto.“

Anna: „Keby Jánošík nešiel na popravu, určite by mal takú istú peknú prechádzku Liptovským Mikulášom ako my. Sprievodkyňa nám povedala veľa zaujímavostí z tej doby. Pridala aj legendu, ktorú som doteraz nikdy nepočula.“
 

MAPA PREHLIADKOVEJ TRASY:


CENNÍK: 

dospelý: 3,40 €
dieťa od 6 rokov do 15 rokov, senior, s Liptov Region Card: 2,80 €
dieťa do 6 rokov bezplatne 

Sprievodcovskú službu organizujeme v minimálnej cene 29 € (dostatočný počet osôb alebo doplatok). INFORMAČNÉ CENTRUM má právo prijať zálohu vo výške 50 % ceny sprievodcovských služieb.
Cena je vrátane vstupu do Jánošíkovej mučiarne a súdnej siene.
Sprievodcovskú službu ponúkame v slovenskom a anglickom jazyku. Cena je rovnaká pre obe jazykové verzie. 

Prehliadková trasa vedie historickým centrom a trvá 1 hodinu. Sprievodcovské služby sa konajú v každom počasí.

 

 

Už ste absolvovali Jánošíkovu cestu? Podeľte sa o svoje spomienky! Prosím píšte sem